Nargile Hookah Sisha

Nargile Hookah Sisha

Last updated on Ocak 30th, 2021 at 06:35 pm

Nargile, özellikle Ortadoğu Kültüründe önemli bir tütün ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kendisine has, aromalı ve yarı – ıslak bir tütün karışımı ile hazırlanan nargile, hookah sisha ve benzeri isimlerle de anılmakta ve tüm dünyada kullanıcı sayısı günden güne artmaktadır. Nargile hookah sisha için ıslak tütün mamül ürünü elde etmek, bu iş için üretilmiş özel endüstriyel makinalar sayesinde mümkün hale gelmiştir.

Nargile – Hookah – Sisha Tütünü Ve Normal Tütün Arasındaki Fark Nedir? 

Tütünün endüstriyel olarak işlenmesi, NargileHookahSisha veya standart sigara üretiminde benzer adımlara ihtiyaç duyar. Balya halindeki tütünün imalathane veya fabrikaya ulaşması, balyaların açılması, açılan tütün yapraklarının kıyılması ve de hamur haline getirilmesi gerek geleneksel sigara gerekse Nargile (Hookah) üretiminde atılan adımlardır. Ancak, Nargile (Sisha) için özel tütün üretiminde aynı zamanda aromalandırma, dolum (paketleme) ve bandrolleme adımları için de ayrı makina modellerine ihtiyaç duyulur. Tütün işleme makinalarının ve bu makinaların arasında işlenmiş – yarı işlenmiş mamülünün aktarılması için kanveyör bantlar kullanılabilir.

Nargile – Hookah – Sisha Tütünü Neden Ve Nasıl Aromalandırılır? 

Nargilenin sigara ve diğer tütün ürünleri yerine kullanılmasındaki en önemli nedenlerden birisi de Nargile – Sisha tütününün çok farklı aromalara sahip olabilmesidir. Bu aromalandırma işlemi için, kıyılmış tütününün çeşitli aromalarla tatlandırılması gerekir. Nargile – Hookah tütünlerini tatlandırmak, özel ve farklı bir koku katmak için ise genellikle özel amaçlı gıda şurupları kullanılır.

Bu şuruplar, Nargile -Sisha tütünü üretiminde “tütün hamuru” makinesi içine katılır ve karışım, yarı – ıslak bir şekilde dolum makinalarına yönlendirilir. İsteğe göre, son kullanıcının istek ve ihtiyacına göre bandrolleme veya kutulama makinasına da ihtiyaç duyulabilir ve bu makinalar, üretim sürecine eklenebilir. Günümüzde, Nargile – Hookah – Sisha tütünü paketleme makinaları genellikle belli bir gramajda (ağırlıkta) tütünü nemi hapseden bir pakete doldurur.

Hemsan Nargile (Sisha) Makinaları Ne Gibi Özelliklere Sahip?

Süt ve gıda makinaları ve otomasyon sistemleri ile sektöre 2007 Yılında girmiş olan firmamız Hemsan Makina, aynı zamanda dünyanın farklı bölgelerinde nargile, hookah, sisha olarak bilinen ürünlerin tütünü için de özel olarak üretilmiş bir makina parkına sahiptir. Nargile – Hookah – Sisha makinaları ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, firmamızla 7 / 24 iletişime geçebilirsiniz.

Hemsan Makina aynı zamanda tütün üretim bantları, tütün kıyma makinası, nargile tütünü dolum makinası gibi farklı ihtiyaçlara yönelik makinaların da tedariğini sağlamaktadır. Nargile – Hookah – Sisha tütünü işleme – paketleme makinaları başta olmak üzere,firmamız aynı zamanda satış sonrası teknik servis veya anahtar teslim fabrika / imalathane kurulumu noktasında da sizlere yardımcı olmaktadır. Kullanıcı sayısı tüm dünyada günden güne artan Nargile – Hookah – Sisha için tütün paketleme, tütün işleme için Hemsan Makina ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız özellikle anahtar teslim imalathane – fabrika kurulumu noktasında üretim ve verimlilik hedeflerinizi değerlendirerek sizler için en uygun üretim tesisini kurmayı hedeflemektedir.