Nargile Dolum Makinası

Nargile Dolum Makinası

Last updated on Ocak 30th, 2021 at 06:35 pm

Ülkemizde de oldukça sevilen, popüler bir tütün ürünü olan nargile, gerek hazırlanışı gerekse sunumu açısından özenli olunması gereken ürünlerin başında gelmektedir. Islak tütün kullanılarak hazırlanan nargilelerde, sağlık ve hijyen son derece önemlidir. 2007 Yılında sektördeki yolculuğuna Ege Krom olarak başlayan ve geride bıraktığımız 2019 Senesinde yenilediği kurumsal kimliği ile Hemsan Otomasyon & Makina olarak devam eden firmamız, el değmeden nargile tütünü dolumu yapabilen makinaları ile karşınızda.

Nargile Dolum Makinası Nedir? Nasıl Çalışır?

Nargile, ıslak – nemli ve aromalı tütün kullanılarak hazırlanır. Bu nedenle, nargile tütünü paketlerinin tütün içeriğindeki nemi hapsetmesine dikkat edilir. Nargile dolum makinası olarak isimlendirilen makinalar, belirlenen ağırlık (gramajlarda) ve hızda belli sayıda nargile tütünü paketi imal eden bir makinalardır. Elde edilen tütün paketlerinin ağırlıklıkları, kullanıcının ihtiyacına göre belirlenir ve değişkenlik gösterebilir.

Islak ve kıyılmış malzemenin nargile dolum makinası hanesine aktarılması ve operatörün makineyi çalıştırmaya başlaması ile üretim sürecine başlanır. Dolum makinası, malzemeyi belli ağırlıklarda, belirlenen ambalaj malzemesinden üretilmiş küçük paketlere hava basıncı ile dolum yapar, daha sonra ağzı kapalı olarak paketler. Paketler belli aralıklarla otomatik olarak kesilerek son kullanım için hazır hale getirilir. Nargile dolum makinası, nargileme kutulama veya nargileme bandrolleme makinelerinden farklıdır. Eğer ham tütünü işleyecek bir fabrika veya imalathane için, çok daha farklı çeşit ve sayıda makineye ihtiyacınız olabilir.  İsteğe göre malzemenin dolum makinasına aktarılması veya mamül ürünün kutulanması için konvenyör ve hassas tartı kullanılabilir.

Hemsan Makina Nargile Dolum Makinası Özellikleri Nelerdir? 

Hemsan Makina tarafından üretilen nargile dolum makinası, nargile tütünü içeriğinin el değmeden ve hijyenik bir şekilde paketlenmesini sağlar. Bununla beraber, paketler dilediğiniz miktar ve ağırlıkta tütün içerebilir. Makinelerin dakika içindeki üretim kapasiteleri de operatör – kullanıcı tarafından yapılabilir. Dolum, makine tarafından hava basıncı kullanılarak yapılır. Kıyılmış ve ıslak tütün, içeriğin dolum noktasından pakete doğru itilmesi ile dolum işlemi gerçekleşir. Daha sonra belirlenen gramajlarda paketler, nargile dolum makinesi tarafından kesilir ve kullanıma hazır hale getirilir.

Ülkemizin üretim kapasitesini arttımak için 2019 Yılında kurumsal kimliğini yenileyen ve ürettiği makina çeşitlerine yenilerini ekleyen Hemsan Makina günümüzde gıda dolum, sıvı dolum, tütün kıyma makinaları gibi farklı türde makinalar üretmeye devam etmektedir. Nargile dolum makinası hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Hemsan Makina, anahtar teslim fabrika kurulumu ve satış sonrası servis desteği de vermektedir. Siz de sektöründe uzman ve deneyimli bir marka ile işbirliğine başlamak ve üretime başlamak için, firmamız Hemsan Makina’ yı tercih edebilirsiniz.