Nargile Tütün Dolum Makinası

Nargile Tütün Dolum Makinası

Last updated on Ocak 30th, 2021 at 06:35 pm

Nargile, günümüzde pek çok kişinin vazgeçemediği alışkanlıkların başında gelmektedir. Özellikle son yıllarda ülkemizde nargile kullanımının popüler hale gelmesi, nargile tütünü üretiminden malzemenin paketlenmesine kadar pek çok işlem için standardizasyonu mecburi hale getirmiştir. Nargileler, sigara ve puro gibi ürünlerde kullanılan tütün çeşitlerinden farklı tip bir malzeme ile hazırlanır. Paketlenme sürecindeki ürünün sahip olduğu bu farklılık,  nargile tütün dolum makinesi modellerindeki kalite ve kullanım unsurlarını çok daha önemli hale getirmektedir. Firmamız Hemsan Makina, 2007 Yılında kurulan, 2019 Yılında kurumsal bir yenileşmeye giderek sizlere sunduğu makina çeşitlerinin sayısını ve üretim verimliliğini arttırmıştır. İnovatif bir yaklaşımla hareket eden ve ülkemizin üretim kapasitesine katkıda bulunmak isteyen firmamız, nargile tütün makinası ile steril, verimli ve hızlı bir şekilde üretim yapmayı hedeflemektedir.

Nargile Tütün Dolum Makinası Nedir? 

Nargile tütünü dolum makinesi, Hemsan Otomasyon’ un üreticilerin hizmetine sunduğu makinalardan birisidir. Makina, firmamızın “tütün hazırlık makineleri” sınıfında bulunur ve pek çok farklı kısımdan oluşur. Sitemizin “hizmetlerimiz” kategorisinden “nargile” seçimini yaparak, diğer makina tiplerine ve özelliklerine de ulaşmanız mümkündür.

Firmamız Hemsan Makina Tarafından özenle üretilen nargile tütün dolum makinası, üretim ve paketleme prosesleri için kullanılan diğer kutulama ve bandrolleme makinalarından ayrılır; sadece makinaya yüklenen malzemeyi belli gramajlarla, dakikada belirlenen paket sayısına hava basıncı kullanarak doldurur. Paketleme işlemi için tercihen ıslak malzemenin nemini koruyan ambalaj malzemeleri tercih edilir.

Hemsan Nargile Tütün Dolum Makinası Özellikleri 

Hemsan Otomasyon tarafından üretilen makinamız, tamamen otomatik olup, paket gramajlarını ayarlama, üretim hızını değiştirme gibi özelliklere sahiptir. Dolum hunisi, dolum aksamı, paketleme ve  paket bıçağı gibi farklı kısımlara sahip olan Hemsan Makina Nargile Tütün Dolum Makinası, ıslak – nemli tütün içeriğinin hijyenik bir biçimde, el değmeden ve kullanıcı tarafından belirlenen gramajlarda paketlenmesi için kullanılır. Paketleme, ürünlerin sahip olduğu nemliliği korur ev hijyenik bir üretim imkânı sunar. Mamul ürün olarak elde edilen paketler, içeriğin nemini hapseder ve hazırlanma aşamasına kadar ürünün temiz kalmasını sağlar.

Hemsan Nargile Tütün Dolum Makinası’ nın en önemli özelliği, üretim sınırları dahilinde istediğiniz gramajda, dakikada istediğiniz paket sayısında kullanıma hazır mamulü paketleyebilmesidir. Üretilen paketlerin gramajı (ağırlığı), üretici tarafından dilendiği takdirde bir dijital tartı ile kontrol edilebilir.

Hemsan Otomasyon & Makina olarak, sektördeki ilerlemesine 2007 Yılında başlayan firmamız, farklı türdeki dolum makinası tipleri hakkında firmamızla 7 / 24 iletişime geçebilir ve makinaların özellikleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Hemsan Otomasyon & Makina aynı zamanda anahtar teslim fabrika kurulumu, satış sonrası servis için de destek vermektedir.