Su Ürünleri

Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye’de, su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılığı oldukça önemli işler arasındadır. Bu nedenle husus üzerine ayrı bir sektör mevcut olup, pek çok balık yetiştirme tesisi de kurulmuştur.

Yaz-Kış balık yetiştirme yapıldığı için oldukça aktif olan su ürünleri sektörü, buraya olan yoğun talebi karşılayabilmek adına verimi arttırmak ve yetiştirmeyi kolaylaştırmak için son teknoloji ürünü otomatik balık yemleme makinesi gibi pek çok yönteme başvurmaktadır.

Kültür balıkçılığında da kullanılabilen bu makineler, balık üreticileri belirli saatlerde balıkları yemleme sorunundan kurtararak, her şeyi otomatik şekilde yapmaktadır. Böylece makineye doğru ayarların girilmesiyle beraber herhangi bir soruna mahal vermeden, üretiminizi arttırabilirsiniz.

Kültür Balıkçılığı Yemleme

Kültür Balıkçılığı, deniz veya okyanus sularında yapılan su canlıları yetiştiriciliğine verilen bir isimdir. Bu yetiştirme okyanusların kapalı bölümlerinde yapılabildiği gibi; deniz suyu doldurulan göllerde ve özel tanklarda da devam ettirilebilir.

Türkiye’de kültür balıkçılığı deniz sularıyla yapılmakta olup, bunların pek çok ayrıntısı ve önemli noktası vardır. Ancak bunlardan en mühimi, kültür balıkçılığı yemleme olarak belirtilebilir. Zira balıklar yetersiz beslenmezse üreme hızları düşecek ve telef olacaklardır. Aynı durum, aşırı yemleme durumunda da gerçekleşir.

Bu sebeple bizatihi insanlar tarafından yapılan yemleme, zaman zaman ayarı tutturamadığı için olumsuz sonuçlar doğurur.  Ancak kültür balıkçılığı yemleme makinesi problemi tamamen çözer.

Kültür Balıkçılığı Yemleme Makinesi

Kültür balıkçılığı yemleme makinesi, bu canlıların yetiştirildiği tesislere ve mekâna özel olarak üretilen ve saati geldiğinde yemleme işini otomatik olarak yapan aletlerdir.

Burada kullanıcıların yapması gereken tek şey, kültür balıkçılığı yemleme makinesi besleme ayarları ve saatlerini doğru düzenlemektir. Ardından cihaz, her şeyi kendi başına yapacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir husus, makinenin yem haznesinin sürekli dolu olmasıdır.

Otomatik Balık Yemleme Makinesi

Balık yemleme makineleri, yalnızca kültür balıkçılığı için geliştirilmemiştir. Eğer evinizde akvaryum içerisinde balık yetiştiriyorsanız da otomatik balık yemleme makinesi kullanabilirsiniz.

Burada modeller kültür balıkçılığında tercih edilen makinelere göre daha küçük olup, çalışma mantığı ve dikkat gösterilmesi gereken hususlar aynıdır.