Süt ve Gıda Makinaları

Last updated on Ocak 30th, 2021 at 06:33 pm

Süt ve Gıda Makinaları yaşam için önem arz eden Sanayi Kuruluşlarında ihtiyaç duyulan önemli ekipmanlardandır. Doğal ve kaliteli gıdaya ulaşmak tüm dünya için son derece önemli. Günümüzde kaliteli ve yeterli gıda üretimi, sadece ve sadece verimli sanayi makinaları ile mümkündür. Sektöre 2007 Yılında Ege Krom olarak başlayan ve geride bıraktığımız 2019 Yılında kurumsal bir yenileşmeye giden Hemsan Makina; verimli, kullanımı pratik, kaliteli süt ve gıda makinaları çeşitleri ile sizlerle. Amacınız küçük bir süt mandırası, süt işleme tesisi veya gıda üretimi için bir imalathane ya da fabrika kurmak olabilir. Ülkemizdeki gıda üreticilerini desteklemeyi ve üretim kalitesini arttırmayı hedefleyen Hemsan Makina, projenizin boyutu ne olursa olsun detayları sizlerle yapılan toplantılar sonrasında değerlendirerek uygulamaya başlar. Süt ve gıda makinaları hakkında teknik detay almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Nasıl Çalışırız? 

Amacınız küçük bir mandıra, süt işleme tesisi, gıda üretim fabrikası veya imalathanesi olabilir. Hemsan Makine, alanında uzman ve deneyimli çalışanları ile projenizi detaylı olarak inceler. Yapılan toplantılarda, üreticilerimizin amaç ve hedefleri saptanır. Daha sonra, kurulacak tesis, mandıra, imalathane veya fabrikanın özellikleri en ince detayına kadar belirlenir ve sonrasında uygulama sürecine geçilir. Hemsan Makina & Otomasyon firması üreticilere aynı zamanda anahtar teslim mandıra, anahtar teslim süt işleme tesisi, süt ve gıda makinaları tedariği ve tedarik sonrasında teknik servis desteği seçenekleri de sunmaktadır.

Gıda Makinaları 

Hemsan Makina’ nın üreticilere sundukları makina çeşitleri iki temel sınıfta değerlendirilir. Birinci grup, ham haldeki sütün süt ürünü mamüllerine dönüştürülmesi için kullanılan makina ekipmanlarıdır. Hemsan Makina gıda makinaları arasında; tulum teknesi, yoğurt arabası, krema makinası, peynir mayalama teknesi, peynir maya pompası, lor askısı, kaşar kalıpları, kaşar dinlendirme ve eritme makinaları, ayran dolum makinası ve helezon karıştırıcılı lor dolum hattı – lor paketleme ve dolum makinaları ve de lor peyniri üretiminde kullanılan süt alım lancası bulunmaktadır.

Hemsan Makina’ nın süt ve gıda makinaları kategorisinin ilk kısmındaki otomasyon sistemleri ve ekipmanlar, pastörize edilmiş ham sütü son kullanıcıya hitap eden krema, kaşar peyniri,lor peyniri, ayran veya yoğurt gibi mamül ürünler üretmek için tercih edilirler. Hemsan Makina’ nın süt ve gıda makinaları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz firmamızla 7 / 24 iletişime geçebilirsiniz. Firmamız Hemsan Makina’ nın sizlere diğer makina çeşitlerinde olduğu gibi süt ve gıda makinaları için de anahtar teslim fabrika kurulumu / satış sonrası teknik servis seçenekleri sunmaktadır.

Süt Makinaları 

Süt makinaları, Hemsan Makina Parkı’ nın süt ve gıda makinaları kategorisinin ikinci kısmını oluştururlar. Bu kategoriye, sütün üretim için hazır hale getirilmesi için kullanılan ekipman ve makinalar dahildir. Aralarında sütü pastorize etmek için kullanılan süt pişirme ve soğutma tankları, süt ölçüm tankları, CİP ünite ve kazanları, araç üstü sıvı tankları, üç tonluk yatay ve dikey süt tankları bulunan kategorimiz ile sütü zararlı bakterilerden ayırmak için pastorize edebilir, tanklarda depolayabilir veya araca monte tanklar sayesinde bir noktadan diğerine transfer edebilirsiniz.