Nargilelik Tütün Üretim Hatları

Nargilelik Tütün Üretim Hatları

Last updated on Eylül 28th, 2021 at 02:10 pm

Nargilelik tütün üretebilmek, uzmanlık ve deneyim ister. Ülkemizde tütün üretimi oranı, yıldan yıla yükselen bir grafiğe sahiptir. Hemsan Makina, kuru tütün yapraklarının kıyılmasını, hamur hale getirilmesini,  aromalandırılıp nemlendirilmesini ve son adımda nemi hapseden paketlerde tüketicilere sunulmasını sağlayan nargilelik tütün üretim hatları ile üretim sürecini hijyenik, sağlıklı ve pratik bir hale getirmeyi hedeflemektedir. Tütün hazırlık ve nargile tütün paketleme makinalarından farklı olarak, özel amaçlı tütün üretim hatları aralarında konveyör bantların da bulunduğu birkaç farklı tipte makinadan meydana gelebilir.

Nargilelik Tütün Üretim Hattı Nedir? 

Ortadoğu ve ülkemizde oldukça yaygın bir kullanıma sahip olan nargilelik tütünü kullanıma hazır hale getirmek için, birkaç farklı işlemden geçirmek gerekir. İlk aşamada, kuru tütün yapraklarından oluşan tütün balyaları, balya açma makinasına yönlendirilir. Açılan balyadaki tütün yaprakları, aktarma konveyörü ile tütün kıyım makinesi haznesine ulaştırılır. Kıyılmış malzeme kıyım işleminden sonra dikey veya yatay şurup makinaları ile aromalandırılırlar. Aromalı tütün içerikleri daha sonra aktarma konveyörü ile paketleme makinasına iletilir. Burada belirlenen hızda, belirlenen ağırlık – gramajda paketlenerek son kullanım için hazır hale getirilirler. Son kullanıcı için nargilelik tütün üretim hattı aşamalarından geçmiş olan mamül, nem geçirmeyen – ağzı kapalı paketlerde kullanıcılara sunulur.

Hemsan Nargilelik Tütün Üretim Hattı, birden fazla tütün hazırlama makinası modelinin birlikte kullanılması ile oluşur. Tütün balyalarının açılması, tütün yapraklarının kıyılması, bir tür hamur haline getirilmesi, aromalandırılması ve son olarak paketlenmesi için çeşitli makinalar kullanılır. Makinalar arasında mamül ürünün aktarılması için konveyör aktarma (aktarma bantları) tercih edilir. İmalathanenin – fabrikanın kurulduğu lokasyona göre dikey veya yatay konveyörler tercih edilebilirler. Üretim hattı, ham haldeki tütünü paketli ürün haline getirirler. Prosese istendiği takdirde paket bandrol makinası, tütün kutulama makinası gibi başka makina modelleri de eklenebilir.

Nargilelik Tütün Üretim Hattı Ne Üretir? 

Tüm dünyada nargile kullanımı giderek daha popüler bir hale gelmektedir. Nargilelik Tütün Üretim Hattı tam olarak ham tütün balyalarından aromalı, nemli, ağzı kapalı bir şekilde paketlenmiş, el değmeden steril – temiz bir şekilde üretilmiş paketli tütün ürünleri imal etmek için geliştirilmiştir. Üretim hattına dilerseniz bandrolleme, kutulama gibi makinaları da dahil etmeniz mümkündür.

Hemsan Nargilelik Tütün Üretim Hattı Özellikleri 

Nargile tütünü, yarı – ıslak ve nemli bir üründür. Ürünün profesyonel bir şekilde son kullanıcıya ulaşabilmesi için, otomasyon ve makina üretiminde deneyimli Hemsan Makina’ yı tercih edebilir, nargilelik tütün üretim hattı hakkında detaylı bilgi almak için firmamızla 7 / 24 iletişime geçebilirsiniz. Firmamız Hemsan Makina, aynı zamanda anahtar teslim fabrika yapılandırması ve satış sonrası servis imkanı sunmaktadır.

Nargile Tütün İşleme Hattı