Lor Dolum ve Paketleme Makinası 

Lor Dolum ve Paketleme Makinası 

Last updated on Ocak 30th, 2021 at 06:35 pm

Protein değeri yüksek bir peynir çeşidi olan lor peyniri, Türk Mutfağı’ nın önemli peynir türlerinden birisidir. Çiğ sütün pastorize edildikten sonra ısıtılması ve sonrasında mayalanması ile üretilen lor peyniri, aynı zamanda üretim için özel prosedürleri yerine getirebilen lor askısı, peynir mayalama teknesi veya lor dolum ve paketleme makinası gibi özel otomasyon sistemlerinin varlığını zorunlu kılar. Hemsan Makina, gıda ve süt üretimi için 2007 Yılından bu yana pek çok firma / marka ile çalışmıştır. Firmamızın, verimlilik ve kullanım kolaylığı açısından sunduğu makinalardan birisi de lor dolum ve paketleme makinası modelidir.

Lor Peyniri Nasıl Üretilir? Üretimde Lor Dolum Ve Paketleme Makinası’ nın Yeri Nedir? 

Çiğ süt üretimi açısından oldukça verimli olan ülkemiz aynı zamanda peynir ürünlerinin çeşitliliği bakımından da zengindir. Firmamız Hemsan Makina ile, kaşar peyniri veya lor peyniri gibi ticari değeri yüksek, kaliteli ve doğal peynirleri üretebilmeniz ve elde ettiğiniz çiğ sütü ticari bir mamul ürün haline getirebilirsiniz. Lor peyniri üretiminin son aşaması Hemsan Lor Dolum Ve Paketleme Makinası’dır.

Hemsan Makina’ nın sitesinden “Helezon Karıştırıcılı Lor Dolum Hattı” ismiyle ulaşabileceğiniz bu makinalar, askıdan alınan lor peynirinin son kullanıcıya yönelik olarak paketlenmesi – paketlere doldurulması için kullanılır. Peki besleyici değeri yüksek ve özellikle hamur işlerinde tercih edilen lor peyniri tam olarak nasıl üretilir?

Elde edilen çiğ süt, üretici tarafından lor peyniri veya kaşar peynirine dönüştürülmek istenebilir. Bunun için öncelikle sütün, 75 dereceye kadar ısıtılması daha sonra ise 5 dereceye kadar soğutulması ile “pastorize” edilmesi gerekir. Pastorize çiğ süt içindeki istenmeyen mikroorganizmaları ortadan kaldırarak saf ve üretim için hazır bir süt içeriği meydana getirir. Daha sonra tekrar ısıtma kazanı – ısıtma tankında kaynatılan süt, mayalama işleminden sonra süzülerek lor peyniri öbekleri meydana getirilir. Son aşamada kullanılan lor dolum ve paketleme makinası veya Helezon Karıştırıcılı Lor Dolum Hattı” meydana getirilen bu öbeklerin, karıştırılıp “homojen” bir hale getirilmesine ek olarak el değmeden paketlenmesini – dolumunun yapılmasını sağlar.

Hemsan Lor Dolum ve Paketleme Makinası Özellikleri Nelerdir?

İstenilen hız ve üretim kapasitesinde çalıştırılabilen Hemsan Lor Dolum Ve Paketleme Makinası, aynı zamanda tamamen yüksek kalite paslanmaz çelikten üretilmiştir. Makine, basınçlı hava kullanarak lor peyniri öbeklerinin farklı tipteki ambalaj veya paketlere doldurulmasını sağlar. Hemsan Lor Dolum Ve Paketleme Makinası başta olmak üzere süt ürünleri veya gıda makinelerinin hemen hepsinde firmamız Hemsan Makina, satış sonrası teknik destek imkanı sunar. Aynı zamanda Hemsan Makina, anahtar teslim üretim tesisi / imalathane / fabrika kurulumu noktasında da verimliliğini arttırmak isteyen üreticilere veya sektöre yeni girecek olan üretici adaylarına uzman kadrosu ile destek verir. Sadece lor dolum ve paketleme makinası ile ilgili değil, süt ürünleri ve peynir üretimi için ihtiyaç duyduğunuz kalıp, mayalanma teknesi, dolum hatları için de firmamız Hemsan Makina’ dan 7 / 24 bilgi alabilir, makinalarımızı inceleyebilirsiniz.