Tütün Paketleme Makinası 

Last updated on Ocak 30th, 2021 at 06:35 pm

Özellikle 2002 Yılından sonra çıkarılan kanun gereğince ülkemizdeki üretimi her yıl katlanarak artan ham tütünü ticari değeri yüksek bir tüketim ürünü haline getirmek için çeşitli makinalar tercih edilir. Tütün paketleme makinası, bu özel amaçlı otomasyon sistemlerinden bir tanesidir ve adından da anlaşılabileceği üzere, tütün hamurunu paketlemek için kullanılır. Tütün hamuru, nargile tütünü üretiminde içeriğin paketlenebilmesi, nemli ve aromalı kalması için gereklidir. Bu nedenle de balyasından ayrılan, kıyımdan geçirilen tütün çeşitli şuruplarla tatlandırılıp nemli bir kıvama getirildikten sonra tütün paketleme / tütün kutulama makinası ile son kullanıcının isteğine uygun hale forma sokulur.

Tütün Paketleme Makinası Nerelerde Kullanılır? 

Paketleme makinası, nemli tütün hamurunu belirlenen ağırlık ve gramajda istenilen paketlere doldurmak için kullanılan bir makinedir. Ham tütünün işlenmesi sürecinin son adımında kullanılması tercih edilen tütün paketleme makinası, nemli tütün hamurunun kurumasını engellerken, içeriğe el değmeden tütünün son kullanıcıya ulaşması sağlanır.

Özellikle nargile tütünü üretim tesislerinde tercih edilen bir otomasyon sistemi olan tütün dolumu makinası, basınçlı hava ile işlenmiş tütünü belirlenen tipteki paketlere doldurur. Nargile tütünü üretimi gerçekleştiren tesislerde genellikle tütün balyası açma, tütün kıyma makinası, tütün dolum, tütün dolum ve bandrolleme araçlarına ek olarak tütün içeriğini makinadan makinaya aktarmak için konveyör bantlar da tercih edilebilir.

Hemsan Tütün Paketleme Makinası Özellikleri Nelerdir?

Hemsan tütün kutulama makinası modellerinin başlıca özelliklerinden birisi, satış sonrası teknik desteğin üretici firma tarafından verilmesidir. Tütün dolum makinası veya tütün kıyım makinası gibi otomasyon sistemleri kesici bıçaklar kullanırlar ve bu bıçaklar, uzun süreli kullanıma bağlı olarak körelebilirler. Hemsan Makina, satış sonrası teknik destek ile üreticilerin her zaman yanında olurlar. Hemsan tütün paketleme makinası modellerinin bir  diğer özelliği de, makinaların kapasite olarak istenilen hızda (makinaların limitlerine bağlı olarak) çalışıtırılabilmesidir.

Hemsan tütün paketleme makinası hakkında teknik detay almak, dolum makinası modellerinin özelliklerini daha yakından tanımak isterseniz, firmamızla 7 / 24 iletişime geçebilirsiniz. Dünyada kullanımı giderek artan aromalı nargile tütünü için anahtar teslim imalathane / anahtar teslim fabrika seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Firmamız aynı zamanda üretici adaylarının fabrika, üretim tesisi veya imalathane kurması noktasında onlara uzman kadro ve ekibiyle yardımcı olmaktadır.