Kimya ve Deterjan Sektöründe Karıştırma Mikserleri

Kimya ve Deterjan Sektöründe Karıştırma Mikserleri

Last updated on Ocak 30th, 2021 at 06:36 pm

Günlük hayatımızda kullandığımız pek çok ürün, kimyevi maddelerin birleşiminden meydana gelmektedir. Ürünleri meydana getiren kimyevi maddelerin homojen bir şekilde karıştırılması için, endüstriye özel çeşitli makinalar kullanılır. Kimya ve deterjan sektöründe karıştırma mikserleri, kimyevi ürünlerin üretimi için son derece önemli makinalardır. 2007 Yılında sadece süt ve gıda endüstrisi için çeşitli sanayi makinaları üreten Hemsan Makina, daha sonra farklı endüstriyel prosesler için farklı türde makinalar geliştirmeye başlamış, 2019 Yılında ise kurumsal anlamda yenileşmeye giderek Türk Üreticisi’ nin ihtiyaçlarına daha rahat ve etkili bir şekilde cevap vermeyi hedefleyen Hemsan Makina’ nın yeni makina sınıfı ise; kimya ve deterjan sektöründe karıştırma mikserleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kimya ve Deterjan Sektöründe Karıştırma Mikserleri Ne İçin Ve Nasıl Kullanılır?

Günümüzde kullandığımız sağlık, temizlik ve gıda ürünlerinin hemen hepsi, kimyasal birkaç maddenin homojen olarak karıştırılması ile elde edilen mamul ürünlerdir. Katkı maddelerinin mamul ürünün her partikülüne eşit (homojen) bir şekilde dağılabilmesi için, kimya ve deterjan sektöründe karıştırma mikserleri sıklıkla kullanılırlar.

Hangi maksatla kullanılırsa kullanılsınlar, kimya ve deterjan sektöründe karıştırma mikserleri genellikle iki ana kısımdan meydana gelir; karışımın bulunduğu tank veya hazneye ek olarak, mikser kısmı temelde basit bir elektrik motoruna bağlı karıştırıcı üniteden ibarettir. Karıştırma hız veya süresi, makina operatörü tarafından belirlenebilir. Farklı endüstriyel amaçlarla kullanılan kimya ve deterjan sektöründe karıştırma mikserleri modelleri, yine gıda, ilaç, sağlık ve temizlik ürünleri endüstrisinde kullanılan “harmanlama” veya “inceltme” mikerlerinden farklıdırlar. Harmanlama makinaları daha çok katı malzemeler için tercih edilirken, inceltme genellikle mamul ürün sevkiyatının son aşamasında harmanlanmış karışımı “inceltmek” için tercih edilen bir makina modelidir.

Karıştırma Mikserleri Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Kimyevi madde karıştırma mikserleri, gıdadan temizlik ürünlerine, ilaç sanayinden sabun ve el dezenfektanı gibi kimyasal maddelerden üretilmiş her türlü mamul ürünün üretilmesinde önemli rol oynar. Genellikle karıştırma mikserleri, bu sanayi kollarında sıvı maddeleri karıştırmak için tercih edilirler.

Hemsan Makina Kimya Ve Deterjan Sektöründe Karıştırma Mikserleri: Bizi Neden Tercih Etmelisiniz?

Firmamız Hemsan Makina, Türkiye’ nin üretim kapasite ve verimliliğini arttırmak için sizlerle işbirliği yapmak istiyor. Tamamen profesyonel ve alanında uzman ekibimiz, makina satışı sonrasında teknik servis desteği verebilir. Farklı türdeki makinalarımız için firmamızla 7 / 24 iletişime geçebilir ve makinaların teknik özellikleri ve detayları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Bununla birlikte, anahtar teslim fabrika – anahtar teslim imalat seçeneği ile üretim ve karlılık hedeflerinize çok daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız, sektörünüzdeki hedeflere yönelik olarak imalathane veya fabrikanızın tüm detaylarını sizlerle iletişim halinde olarak belirleyeceklerdir.