Alabalık Yem Atma Makinası

Alabalık Yem Atma Makinası

Last updated on Ocak 30th, 2021 at 06:36 pm

Özellikle ülkemizdeki alabalık yetiştiricilerinin ihtiyaç ve gereksinimlerine uygun olarak, Hemsan Makina’ nın inovatif yaklaşımı ile üretilen yemleme makinası, belirlenen miktarda alabalık yemini, çalışanların zamanlarından ve enerjilerinden tasarruf ederek alabalıklara vermek üzere tasarlanmış makinalardır. Endüstriyel balık yem atma makinası veya endüstriyel balık yemleme makinası gibi isimlerle de anılan bu otomasyon sistemleri, ülkemizde giderek artan alabalık çiftliklerinde önemli miktarda iş gücü ve enerjinin boşa harcanmasını engeller.

Yem Atma Makinası, Alabalık Yetiştirme Tesisleri İçin Neden Önemlidir? 

Çoğu zaman bir alabalık, gün içinde ne kadar yem tüketmesi gerektiğini bilmez. Yetiştiriciler fazla miktarda yemleme yaptıklarında balıklar bu fazla yemi tüketecek ve sonunda öleceklerdir. Bir alabalık çiftliği için balıkların bu şekilde ölmesi, ciddi bir verimlilik sorunudur. Alabalık çiftlikleri, bunun önüne geçmek için yemleme makinası veya yemleme makinası kullanarak, havuzda bulunan balık sayısına yetecek oranda yemi balıklara verirler. Yem atma / yemleme makinası özellikle alabalık çiftliklerinin verimliliği için son derece önemli bir otomasyon sistemidir. Yemleme makinası, yetiştirme çiftliklerindeki özel havuzlardaki balıkların sayısına göre yemleri havuza atmaktadır. Havuzların aşırı yemlenmesi aynı zamanda, havuzdaki suyun saflığını kaybetmesine de neden olabilmektedir.

Neden Hemsan Yem Atma Makinası Kullanmalısınız? 

2007 Yılında süt ve gıda ürünü üreten otomasyon sistemleri ve makinalar üreterek sektöre giriş yapan Hemsan Makina’ nın diğer makina sınıf ve modellerinde olduğu gibi, Hemsan Yem Atma Makinası’ nda da, balıkların sayısına ve beslenme düzenlerine göre belli miktarda yemi balıklara atabilmenize, bunu belli zaman dilimleri içinde yapabilmenize olanak sağlar. Yani Hemsan Makina’ nın imzasını taşıyan her makina model sınıfında olduğu gibi, kullanıcılar esnek bir otomasyon sistemi ile çalışırlar. Peki Hemsan Makina’ nın özellikle alabalık üreticilerine ve üretici adaylarına sunduğu diğer avantajlar nelerdir?

Dünyadaki teknolojik gelişmelere paralel olarak 2019 Yılında kendisini kurumsal ve ürün gamı anlamında yenileyen Hemsan Makina, yemleme makinası satışı sonrasında teknik destek garantisi verir. Bununla beraber alabalık yem atma makinası veya diğer tipteki makinalar hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızla 7 / 24 iletişime geçebilir, makinaların spesifikasyon ve kullanım şekilleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ülkemizdeki üreticilerin verimliliğini arttırmak, üretici adaylarına destek olmak adına firmamız aynı zamanda anahtar teslim tesis kurulumu, anahtar teslim imalathane gibi imkanlar da sunmaktadır.