Yoğurt Dolum Makinası İmalatı

Yoğurt Dolum Makinası İmalatı

Last updated on Ocak 30th, 2021 at 06:36 pm

Yoğurt, kültürümüzün önemli parçalarından bir tanesidir. Sağlıklı ve lezzetli bir gıda ürünü olduğu için dünyada da çeşitleri sıklıkla tüketilen yoğurdun üretilip sofralarımıza ulaşması için deneyimli ve uzman personelin uzun saatler boyunca çalışması gerekir. Bir yoğurt üretim tesisi, yoğurt fabrikası için en önemli makina modellerinden birisi de yoğurt dolum makinasıdır. On yılı aşkın süt ve özellikle gıda sektöründe kullanıcı ihtiyaçlarını değerlendirerek ürettiği makinalar ile adından söz ettiren Hemsan Makina, yoğurt dolum makinası üretiminde de iddialı bir marka olma yolunda ilerlemektedir.

Yoğurt Dolum Makinası Nedir? Ne Yapar?

Yoğurt dolum makinası temelde çeşitli çap ve hacimlerdeki kaplara yarı – sıvı haldeki mamul ürünü doldurabilen, tercihen 304 tipi paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş, elektrikle çalışan bir makinadır. Makina, çiğ sütün çeşitli proseslerden geçirilerek elde edilmiş yoğurdu,kaplara belirlenen gramajlarda (ağırlık) doldurulmasını sağlar. Dolum makinası aynı zamanda yoğurt ile aynı kıvama sahip olan krem, krema veya ayran dolumu da gerçekleştirebilir. Ancak yarı – sıvı dolum makinası, yoğurt dolumu dışında kullanıldığında kullanılan malzemenin yoğurt ile aynı yoğunluğa sahip olması gerekmektedir.

Farklı Tiplerde Yoğurt / Süt Ürünü Üretmek İçin Hangi Makinalar Tercih Edilmeli?

Yoğurt dolum makinası, pastorize sütün mayalanma kazanında yoğurt haline getirilmesi ile elde edilen yoğurdu, üretici tarafından belirlenen miktarlarda, belirlenen kaplara doldurur. Kimi üreticiler, dolum makinasına ek olarak kapak kaplama / kapak folyo kaplama makinaları da tercih ederek, son kullanıcıya ulaştırılan kabın üst kısmının bir tür özel folyo ile kaplanmasını tercih edebilirler. Yoğurt dolum makinası aynı zamanda aromalı – meyveli yoğurt, kefir, krema gibi yoğurt ile aynı yoğunluğa sahip malzemelerin dolumu ve paketlenmesi için de tercih edilebilir. Üreticiler, özellikle sıvı, yarı – sıvı dolum makinaları için farklı tip ve hacimde plastik kaplar, folyo kapaklı kaplar, cam şişeler (ayran) tercih edebilmektedirler. Siz de üretim amacınızı Hemsan Makina ile paylaşarak, üretim bandına farklı amaçlar için farklı otomasyon sistemleri ekleyebilirsiniz.

Hemsan Makina Dolum Makinası

Firmamız, özellikle gıda sektöründe üreticilerin ihtiyaç duydukları özelliklere sahip gıda makinalarını üretmekle 2007 Yılında sektöre giriş yapmıştır. Özellikle yoğurt dolum makinası konusunda uzman olan firmamız, dolum makinalarının teknik özellikleri – detayları noktasında taleplerinize 7 / 24 cevap verebilmektedir. Bununla beraber Hemsan Makina, satış sonrası teknik destek seçeneğini sadece yoğurt dolum makinası için değil ürettiği her model makina için de ülkemiz üretimine katkı sağlamak isteyen girişimcilere destek vermektedir.

Hemsan Makina’ nın üretici ve üretici adaylarına sunduğu bir diğer kolaylık da, gıda veya farklı sektörler için anahtar teslim imalathane / fabrika / üretim tesisi sunabilmesidir. Firmamızın alanında uzman personeli, üretici veya üretici adayları ile uzun toplantılar yaparak üretim ve karlılık önceliklerini belirler ve sizler için uygun çözümü meydana getirirler.